W harmonii ze światem

W dzisiejszych czasach człowiek jest często zestresowany. Nieustannie musi za czymś gonić, o ile nie chce pozostać w tyle. Stres i przemęczenie odbijają się na ludzkim zdrowiu i samopoczuciu, co z kolei powoduje stres i tak koło się zamyka. Nie dziwi więc, że szukamy przeróżnych sposobów na to, by rozładowywać napięcie i złe emocje. Jednym z rozwiązań jest joga Wrocław, Kraków, Warszawa to nie jedyne obszary, gdzie jej popularność z roku na rok znacznie wzrasta.

joga

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu ludzie uprawiają jogę? W czym ona pomaga? Istotne jest zwłaszcza to, że profesjonalna joga skutecznie uodparnia organizm zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ćwiczenia jakie się wówczas wykonuje znacząco poprawiają krążenie, a tym samym mają zbawczy wpływ na cały organizm. Nie bez znaczenia jest też oczywiście rozciąganie mięśni, dzięki czemu organizm skutecznie się odpręża.

Jednak ćwicząc asany nie wzmacniamy jedynie kondycji fizycznej i wytrzymałości – przede wszystkim uwalniamy organizm od stresu i napięcia. Joga ma dobry wpływ na układ nerwowy – ćwiczenia (Polecam trening ems gdańsk przerwa studio) uspokajają i pozwalają na odzyskanie równowagi. Człowiek odpręża się, uwalnia od nieprzyjemnych emocji i przede wszystkim duchowo uspokaja. Kontrola nad swoim ciałem i odpowiednie opanowanie ćwiczeń relaksacyjnych to pierwszy krok do uzyskania oczekiwanych rezultatów.

joga

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o jogę niezwykle istotna jest koncentracja – z jednej strony jest ona wymagana, jeżeli chcemy osiągnąć odpowiednie samopoczucie, z drugiej strony jest w jodze wzmacniana dzięki czemu proces odnowienia może trwać nieustannie. Końcowym efektem jogi jest nie tylko skupienie, pozytywny nastrój i relaks, lecz także bardzo ważne – jeśli nie najważniejsze – poczucie wspólnoty ze światem i innymi ludzi. Ćwiczenia w jodze to błogosławieństwo dla duszy i ciała, ponieważ zespalają nas z otoczeniem, rozumiemy je i mamy wrażenie, że i ono rozumie nas. Harmonia ze światem jest niezwykle istotna, ale aby była możliwa trzeba przede wszystkim być zgodnym z samym sobą.

Wydaje się, że stres i przemęczenie we współczesnym świecie są nieuniknione, jednakże pewne jest, że możemy je zawsze kontrolować. Nie jest to na pewno łatwa sprawa i wymaga od nas wysiłku – a może nie tyle wysiłku, co przede wszystkim zaangażowania.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,