Jaką rolę pełnią kurtki w codziennej garderobie, jaka będzie najbardziej odpowiednia zależnie od pory roku

W naszej strefie klimatycznej w pewnych okresach roku niezbędne jest użycie ciepłych ubrań. Niekiedy powinna być ona naprawdę ciepła, bo bywają i u nas trzydziestostopniowe mrozy, ale tak naprawdę od jesieni do połowy wiosny może się przydać coś, co będzie można na siebie włożyć w chłodne dni.

odzież

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z ważniejszych części takiej garderoby są najróżniejsze płaszcze oraz kurtki. Mają one podwójne znaczenie, po pierwsze powinny chronić przed chłodem i wiatrem, a po drugie ładnie wyglądać – tak naprawdę kurtka jest najbardziej rzucającym się elementem stroju i warto zadbać o to, żeby była także elementem modnym. Szczęśliwie jeśli będzie chodzić o kurtki, to moda nie zmienia się wśród nich zbyt szybko, jak przykładowo przy butach czy sukienkach, przykładowo bardzo ciepła kurtka puchowa czy zawsze dobrze wyglądająca kurtka (parka damska) skórzana (zobacz tutaj) noszone być mogą przez wiele lat. Jeżeli jednak ktoś będzie kupował nową kurtkę, to jeśli zamierza ją użytkować więcej niż jeden sezon, to powinien pomyśleć o tym, żeby była ona w miarę praktyczna oraz uniwersalna.

sporty zimowe

Autor: Goldwin

Kurtki w zależności od pory roku i osoby która je nosi będą miały różne ocieplenie. Zimą konieczne będzie zastosowanie grubszej warstwy ocieplającej, chroniącej przed zimnem, w niejednym przypadku używane są również specjalne materiały odporne na wiatr i wilgoć.

Jeszcze większe możliwości posiada kurtka narciarska (kurtki na narty), z racji tego że jest ona przeznaczona do uprawiania tego sportu, to poza zapewnieniem ochrony przed warunkami atmosferycznymi musi również być wytrzymała – w końcu zapewne nie raz jej posiadacz upadnie i przejedzie parę metrów po śniegu. Kurtki do codziennego chodzenia mogą być mniej wytrzymałe, a raczej eleganckie, w ich przypadku częstym materiałem wypełniającym jest puch. Za to kurtki przejściowe nie mają tak dużej grubości, choć z uwagi na to, że będzie się je używać przy różnych warunkach, to pożądane jest żeby miały odporny na wodę materiał. To z kolei jest konieczne, jeśli chodzi o kurtki dziecięce wiosenne, ponieważ maluchy najczęściej nie noszą parasolek, to kurtki tego typu powinny posiadać przynajmniej odpowiedni kaptur.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,