Jak wygląda rehabilitacja? Jakie specjalne sprzęty do rehabilitacji można polecić?

Rehabilitacja jest kompleksowym i zespołowym zabiegiem na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie. Ma to na celu przywrócenie tej osobie maksymalnie dobrej sprawności, a także zdolności do pracy albo też do bycia czynnym w życiu społecznym.

Rehabilitacja jest nieodzowną częścią procesu terapii, tak samo jak inne metody leczenia. Za sprawą takiego działania można odnieść sukces w leczeniu. Z powodu zróżnicowania oddziaływań rehabilitacja najczęściej jest wykonywana przez interdyscyplinarny zespół terapeutów, który jest złożony z lekarzy o różnych specjalnościach. Tak na dobrą sprawę natomiast nie ma dobrej rehabilitacji bez dobrej jakości sprzętu. Dobrym przykładem jest poduszka ortopedyczna. Kiedy podejmiemy decyzję o kupnie tego typu poduszki musimy dobrze się zastanowić, by wybrać model oferowany przez godną polecenia firmę.

Więcej informacji:

rahabilitacja stopy

Źródło: http://sxc.hu/

Lepiej nie ryzykować i nie nabywać poduszek w dużych sieciach meblowych czy marketach, a to dlatego, iż mogą być one nieskuteczne, albo też szkodliwe. Poduszka ortopedyczna powinna zostać stałym elementem naszego snu, zarówno jak występują problemy zdrowotne dotyczące kręgosłupa, szyi czy głowy, a także kiedy tego typu problemy jeszcze nas spotkały i chcielibyśmy profilaktycznie zadbać o to w jakim stanie jest nasz kręgosłupa jak i o zdrowy sen. Jak w związku z tym widać tego rodzaju poduszka służy osobom zdrowym, jak i takim, jakie mają już problem z konkretnymi częściami ciała. Niektóre zaś przedmioty służą do bardziej zaawansowanej terapii i są przeznaczone ściśle dla osób z dużymi problemami z koordynacją. W tej sytuacji konieczny będzie balkonik rehabilitacyjny. Jest to idealny sprzęt pomagający w rehabilitacji. Przeznaczony jest dla osób, które potrzebują stabilnej podpory podczas poruszania się pieszo.

Urządzenie tego rodzaju wykonane jest z dobrej jakości aluminium, ma dodatkowo kółka kółka do hulajnogi przednie jak i nasadki tylne – dzięki tym ostatnim balkonik nie będzie przesuwać się sam. Takie urządzenia więc są pomocne niepełnosprawnym w samodzielnym poruszaniu się, ale także w pionizacji. Za sprawą specjalnej konstrukcji urządzenia takie można z łatwością złożyć do mniejszych wymiarów, więc zabierają bardzo mało przestrzeni. Ułatwia to ich przechowywanie i transport.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,