Dzięki kamerze sportowej można efektywnie filmować swoje sukcesy sportowe

Sport jest zajęciem obfitującym we wrażenia i interesującym, zapewnia wiele fantastycznych przeżyć. Niektórym sportowcom zależy na tym, aby swoje dokonania sportowe uwieczniać i móc później oglądać na spokojnie, dzielić się doświadczeniami z innymi ludźmi lub najzwyczajniej mieć pamiątkę. W takiej chwili doskonale spisują się kamery sportowe. Są one dobrym wyborem w wypadku sportów wyczynowych, jak wspinaczka skałkowa, spływy pontonowe czy skoki na bungee.

Sporty wodne

Autor: chris walker
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego akurat ten model?
Można sądzić, że do zapisywania ekscesów sportowych całkowicie starczy zwykła kamera. Z pewnością byłoby to prawdą w przypadku filmowania z trybun meczu koszykówki, jednak kiedy chodzi o sporty podwyższonego ryzyka, optymalnym sprzętem okaże się specjalna kamera sportowa. Jej parametry techniczne sprawiają, że będzie ona odporna na wpływ czynników atmosferycznych, jak opady czy ostre promieniowanie. Poza tym kamera sportowa może być zainstalowana na nakryciu głowy, kierownicy motocykla (akcesoria motocyklowe) czy desce surfingowej, co pozwala zapisać obraz z najlepszej i bardzo wiernej perspektywy.

Akcesoria Sony cały czas najchętniej wybierane
Zakup kamery sportowej jest kwestią dosyć skomplikowaną, ponieważ od stosowanego sprzętu uzależniona jest klasa filmu oraz efektywność filmowania. Im lepszy aparat, tym lepiej odda on niezwykłe wyczyny, które przytrafią się sportowcowi. Przy kupnie kamery warto zwrócić uwagę na szybkość, z jaką tworzony jest film, jak również czy sprzęt jest wyposażony w elektroniczny stabilizator obrazu. Oczywiście kamera musi być wodoszczelna. Wśród kamer sportowych znacząco wyróżniają się akcesoria Sony, do których wielu użytkowników ma duże zaufanie.

Kamera zaprojektowana dla aktywnych
Fachowcy są jednak jednomyślni, że wybitne kamery typu Point-of-View, tworzy firma GoPro, projektant kamer sportowych z serii Hero. Wydany w roku 2014 aparat GoPro Hero 4 black charakteryzuje się doskonałymi właściwościami, które umieszczają go w ścisłej czołówce. Kamera ta jest dosyć droga, jednak może pochwalić się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi, chociażby szybkością zapisu obrazu w dobrej jakości, elektroniczną stabilizacją obrazu, Wi-Fi, Bluetooth czy wyświetlaczem dotykowym.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,