Niekonwencjonalne techniki kuracji – co powinno się wiedzieć o hipoterapii?

W leczeniu osób z niepełnosprawnością lekarze sięgają po wszystkie dostępne sposoby, aby chociaż trochę pomóc takim ludziom. Czasami są to sposoby bardzo niestandardowe, i zdawałoby się w pierwszej chwili, że nie mające nic wspólnego z prawdziwą medycyną. A Okazuje się jednak, że wiele tego typu metod może przynieść doskonałe efekty.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście nie u wszystkich, u których się je zastosuje, lecz niektóre przy odpowiednim zastosowaniu cechują się rzeczywiście wysoką skutecznością. Często równocześnie z podstawowym leczenie można użyć właśnie tego typu niekonwencjonalnych technik, i zdaje to, szczególnie u najmłodszych, egzamin. Przy problemach z układem ruchowym bardzo dobrze w większości przypadków sprawdza się hipoterapia Warszawa.

W największym skrócie są to zajęcia, do realizacji których wykorzystuje się konia, na nim właśnie kuracjusze odbywają różne rozwijające ćwiczenia. Hipoterapia co bardzo bezpieczna metoda, która nie niesie skutków ubocznych, a także jej ogromną zaletą jest to, że w dużym stopniu oddziałuje również na psychikę pacjentów.

Wiele maluchów, które mają kłopoty z ruchem, poza samymi problemami ze zdrowiem mogą mieć często problemy z akceptacją. Mogą się czuć gorsze od innych, niekiedy samotne lub odrzucone. Przy hipoterapii coraz częściej pomagają dzieci i dorośli, którzy całkowicie akceptują chorych, dla jakich akceptacja ze strony rówieśników ma ogromne znaczenie – więcej informacji tutaj – patataj.com/oferta/hipoterapia. Lecz hipoterapia Warszawa to również spore korzyści w polepszaniu koordynacji ruchowej i sprawności.

Czy chcesz zobaczyć omawiany temat z odmiennej perspektywy? Jeśli tak, to zdobądź więcej informacji (http://www.scootive.pl/), które zaprezentowane zostały na tej stronie.

Podczas jeżdżenia na koniu dzieci polepszają swoją koordynację i równowagę, tak naprawdę nie ma sprzętu do rehabilitacji, który tak dobrze by stymulował wiele różnych obszarów, jak właśnie grzbiet konia. Jazda na koniu ma też duży wpływ na zapamiętywanie odpowiednich ruchu, regularne unoszenia znacząco stymulują ten proces. Decydując się na hipoterapię pamiętać trzeba o tym, że leczenie może być długie i nie od razu widać będzie pierwsze rezultaty. Niekiedy potrzeba długiego okresu, aby można było zauważyć postępy, lecz ci, którym się udało z pewnością potwierdzą, że warto było.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,