Najlepszy sklep turystyczny we Wrocławiu

Jeżeli naszą pasją jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji na przykład eksplorowanie jaskiń powinniśmy posiadać fachowo dobrany sprzęt, który zagwarantuje nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w czasie wypraw.

Sprawdzony sklep górski jest w takim przypadku bezcenny. Ostatnio, zdecydowanie za często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o turystach, którzy giną na szlakach, gdyż wybierają się w góry bez przygotowania. To nie warunki atmosferyczne i trudność szlaku są powodami tragedii. To ludzka głupota.

Polskie góry

Źródło: http://www.tatry.info/

Bo jak inaczej określić wychodzenie w wysokie góry w sportowych trampeczkach, które nie trzymają kostki i nie mają w ogóle przyczepności na mokrym podłożu. Albo, co zazwyczaj widać w wydaniu damskim, w sandałkach. Wystarczy wówczas jeden mokry kamień i wypadek gotowy. W najlepszym razie skręcenie lub złamanie nogi. W najgorszej sytuacji runięcie w przepaść. A jak określić kogoś kto wychodzi w góry bez mapy, wchodzi na szlak nie wiedząc dokąd prowadzi i jak wrócić? Albo osoby, które idą na spacer do jaskini bez czołówki, bez kasku i nie wiedząc, że trzeba się tam poczołgać i korzystać z łańcuchów? Albo ci, którzy nie potrafią odczytać oznaczeń szlaku? To nie są wymyślone historie i to nie są pojedyncze przypadki. Takich ludzi są tysiące. Gdy twoją pasją są góry przyszykuj się do wyjazdu odpowiednio.

Najlepiej mieć jeden sprawdzony sklep górski. Wybierzmy ten, w którym pracują pasjonaci i specjaliści, którzy pomogą dobrać odpowiednio ekwipunek. Należy najpierw odwiedzić kilka miejsc, można też poczytać opinie w Internecie. Nie jest trudno trafić na takie strony, wystarczy jedynie hasło „sklep górski Wrocław” wpisane w wyszukiwarkę. Kiedy już podejmiemy decyzję, gdzie chcemy się zaopatrzyć, musimy pomyśleć w co. Jest kilka elementów wyposażenia, bez których nawet nie powinniśmy myśleć o wyprawie w góry.

Pierwsza i najważniejsza sprawa to buty. Dobrze dopasowane, wygodne i wysokiej klasy. Powinny być pół rozmiaru większe niż te, które nosimy na co dzień, po wielokilometrowych wędrówkach stopy często puchną, a obuwie nie może nawet w takich sytuacjach uciskać. Oczywiście buty nie mogą być zbyt luźne, gdyż wtedy mamy pewne skręcenie stawu na pierwszym lepszym kamieniu. Miejmy na uwadze, że nie ma butów uniwersalnych. Inne sprawdzają się latem, inne gdy chcemy wędrować po śniegu. Jeśli przewidujemy wędrówki zimowe pamiętajmy by kupić raki turystyczne, które dobrze będą współdziałać z naszymi butami. Gdy chcemy wspinać się w lodzie, kupmy raki do tego stworzone. Turystyczne do tego celu się nie nadają.

Jeżeli mamy w planach się wspinać nie zapomnijmy o butach do tego celu. Tak naprawdę, jeśli mamy buty do wspinaczki ściankowej nie musimy kupować kolejnej pary. jeżeli te, które posiadamy są sprawdzone i idealnie czujemy w nich stopnie – to wspaniale. Dobre buty na ściankę zdadzą egzamin (poziom angielskiego test) też w skałach. Oczywiście, nikt nam nie broni kupić sobie nową parę. Być może do wspinaczki skałkowej bardziej odpowiednie będą dla nas buty sztywniejsze, albo wręcz odwrotnie, bardziej miękkie. To wszystko jest zależne od upodobań. W każdym razie możemy zapoznać się z aktualną ofertą producentów. Gdy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło „dobre buty na ściankę 2012” na pewno trafimy na najnowsze propozycje.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,