Jak poradzić sobie z chorobą siatkówki? Czy istnieją określone skuteczne zabiegi na te problemy?

Bez wątpienia, siatkówka to najbardziej istotna część oka, dzięki jakiej jesteśmy w stanie widzieć. To dokładnie w niej znajdują się receptory, jakie odbierają bodźce świetlne jak i fotoreceptory, które zmieniają energię świetlną w elektryczną, tak żeby można było drogą nerwową wysłać impulsy do mózgu, które są niezbędne do procesu widzenia.

Women

Autor: 古 天熱
Źródło: http://www.flickr.com
Odklejenie siatkówki jest chorobą oka, w czasie której siatkówka ulega rozerwaniu lub odklejeniu od będącej pod nią naczyniówki. Następuje pogorszenie widzenia, a niekiedy i utrata wzroku. Na tego rodzaju chorobę cierpią czasem osoby z wysoką krótkowzrocznością oraz ludzie chorzy na cukrzycę oraz atopowe zapalenie skóry.
Ryzyko tej przypadłości rośnie u wszystkich, zwłaszcza u kobiet po pięćdziesiątym roku życia. Na szczęście dostępne jest leczenie siatkówki oka (okulista dziecięcy w warszawie) i coraz więcej osób to wykorzystuje. Rezultaty są naprawdę dobre, więc nie powinniśmy z tym za długo zwlekać. Jeżeli doszło do przedarcia, bez odwarstwienia, to wystarczy zabieg ambulatoryjny za pomocą lasera. Zobaczmy jak wyglądają stawki, ponieważ jak operacja laserowa oczu cena (operacja laserowa oczu cena) może być różna. Tego typu zabieg polega na tym, iż promień lasera wytwarza małe blizny, jakie trzymają siatkówkę i zapobiegają odwarstwieniu.

Jak doszło do odwarstwienia to można zaleczyć to dwoma sposobami operacyjnymi. Przy małym uszkodzeniu trzeba założyć plomby, jakie likwidują powstałe w siatkówce dziury. Takie plomby trzeba przyszyć do twardówki i pozostają one w oku na zawsze, ale pacjent nie widzi ich i nie czuje. Następną metodą jest witrektomia. Czyli nowatorska technika, jedyna szansa w przypadku uszkodzenia siatkówki w wyniku zrostów z ciałem szklistym.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,