Doznaj swobody lotu i przeżyj niezwykłą, podniebną przygodę

Kluczowa idea latania jest taka, żeby dać ludziom szansę wzniesienia się w przestworza. Ci, którzy pokusili się o loty inne niż samolotem zgodnie potwierdzają, że jest to niesamowite uczucie lekkości i wolności.

fitness - obrazeczek

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
samochód

Autor: Kool Cats Photography over 2 Million Views
Źródło: http://www.flickr.com
dieta

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzka potrzeba wzniesienia się w przestworza jest dobrze znana już od czasów starożytnych. Krąży historia, iż pierwotne paralotnie wymyślili alpiniści, którzy w ten sposób mieli zamiar ułatwić sobie schodzenie ze szczytów. W czasach swoich początków paralotnia przypominała jeszcze spadochron. Z tego też powodu jej pierwotne zdolności do lotu były niezwykle ograniczone. Z drugiej strony, ze względu na dosyć ubogą konstrukcję były też bardzo groźne dla życia. Obecnie lot paralotnią nie napawa strachem, przeciwnie – skupia rosnącą liczbę potencjalnych miłośników. Dla każdego, kto zamierza odważyć się na lot, odbić się od powierzchni ziemi, poczuć wolność oraz popatrzeć na świat z góry istnieją dwie możliwości. Pierwsza opcja jest nieskomplikowana oraz nie wymaga właściwie żadnej specjalistycznej wiedzy na temat latania. Chodzi tu o lot w tandemie z obeznanym partnerem tandemowym lub instruktorem. Wszystko jest bardzo proste, a krótkie wskazówki udzielone przed startem zapewne wystarczą. Profesjonalna osoba towarzysząca zadba o wszystko, a nowicjusz będzie mógł przyjąć odpowiednią, ale wygodną pozę i jedynie napawać się pięknymi widokami. Dla tych, którzy tego typu loty już odbywali i marzy im się, aby teraz spróbować swoich własnych sił i możliwości dostępne są liczne kursy przygotowawcze, bądź też dobre jakościowo, krótkoterminowe szkolenia, które gwarantują zdobycie różnych umiejętności, pełnoprawnej licencji i oczywiście doświadczenia niezbędnego do przygotowania się do samodzielnego lotu. Oprócz tego, lot paralotnią nie wymaga tak naprawdę żadnych specjalnych predyspozycji fizycznych. Organizując pierwszy raz swoją podniebną przygodę warto jednak być w jak najlepszej formie, zostawić za sobą stresy i kłopoty, a w drogę udać się ze spokojnym umysłem i optymistycznym nastrojem. Tu cała oferta: niezapomniany lot paralotnią.

Jak to zwykle bywa w życiu, również paralotniarstwo niesie za sobą pewne ryzyko. Jeśli jednak podejdziemy do niego z głową, odbędziemy odpowiedni kurs przygotowawczy i bezsprzecznie będziemy przestrzegać wszystkich istotnych zasad, wówczas sport hulajnogi wyczynowe scootive ten będzie dla nas bezpieczny i zapewni wyjątkowe przeżycia i wielką uciechę. Dla zaciekawionych: paralotniowa.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,