Wybierz się na wypoczynek w rodzime góry

Góry działają kojąco na system, dotleniają, wyciszają. Skoncentrowanie, jakiego wymaga włóczęga po trudniejszym szlaku bez negowania jest metodą na zapomnienie o zostawionych w domu kłopotach. Dla uwielbiających aktywny wypoczynek, trekking po górach jest idealnym pomysłem treningowym, ponieważ regularne wędrówki wpływają na poprawę formy i odporności organizmu. Grzbiety Pienin nie posiadają może obezwładniających wielkości, ale widoki z Trzech Koron, czy góralskie domki Pieniny są po prostu cudowne i zapierają dech w piersiach. Liczne trasy turystyczne przynoszą wiele świetnych doznań estetycznych i wizualnych.

Będąc w Pieninach powinno się także wybrać się drogą, która prowadzi wzdłuż przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w epoce baroku Czerwonego Klasztoru. Hitem krajoznawczym w owych sąsiedztwach jest naturalnie spływ Dunajcem na tratwach nadzorowanych przez flisaków.

góry

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Powodów, żeby zwiedzić Pieniny jest wiele, a ten najistotniejszy trudno jest ubrać w wyrazy, a wie o nim ktokolwiek kto chociaż raz uda się w te czarowne tereny. Jest tam po prostu bajecznie i przepięknie – zobacz atrakcje w okolicy. Wszechobecna zieleń momentami wydaje się niemożliwa, a zazielenione polany cudownie kontrastują z zauważalnymi z dali ostrymi, zaśnieżonymi szczytami Tatr.

Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych w Polsce, wobec tego baza noclegowa przygotowana jest na przyjęcie (Wigilie firmowe) ogromnej ilości gości. Przeważnie przeważają kwatery prywatne, lecz jest możliwość również wybrać przeróżnego gatunku ośrodki, pensjonaty, bądź góralskie domki Szczawnica – sprawdź ofertę domków góralskich. Zasadniczą bazę noclegową stanowią Szczawnica, lub Krościenko. Wszystko zależy od oczekiwań turysty.

Pieniny to teren dobrze przygotowany turystycznie, ma bogatą bazę noclegową, dlatego też organizując wczasy w owym miejscu, można w każdym dniu być w innym miejscu i spędzać czas w różny sposób.

Wędrówka po górach jest nie tylko sprawdzianem dla ciała, ale także testem sztuki organizacyjnych i radzenia sobie w niecodziennych przypadkach. W kontakcie z przyrodą i chwiejnymi warunkami atmosferycznymi można odpowiedniej poznać własne słabości i wartości.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,