Przytrafił ci się bolesny wypadek i nie jesteś w stanie wrócić do formy? Odwiedź ortopedę, może nadeszła chwila na rehabilitację?

Człowiek nie jest w stanie dobrze funkcjonować bez należytej sprawności ruchowej, może wprowadzać to w jego życie poważne ograniczenia, okazuje się podłożem dyskomfortu i komplikacji na wielu płaszczyznach. Często spotykaną przyczyną utraty sprawności narządu ruchu staje się wypadek lub odmienny uraz, zazwyczaj zupełnie błahy, a jednak wywierający ogromny wpływ na zdrowie i możliwość poruszania się. W wypadku podobnych dolegliwości należy postarać się o najlepszą pomoc.

Tutaj pomocny będzie ortopeda!

W momencie, gdy stwierdza się u siebie jakieś dolegliwości łączące się z działaniem narządu ruchu, trzeba znaleźć dobrego ortopedę. Niekoniecznie będzie to następstwo wypadku czy urazu sportowego, choć w licznych wypadkach tak właśnie jest. Ortopeda opiekuje się wszelkimi mankamentami w obrębie narządu ruchu, również chorobami i bólami. W przypadku, kiedy nie będzie mógł stwierdzić, co stało się przyczyną kłopotów, skieruje na bardziej szczegółowe badania, chociażby z wykorzystaniem RTG drzwi do pracowni rtg lub USG. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, może wysłać także na rehabilitację.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Rehabilitacja ma za zadanie postawić cię na nogi

Rehabilitacja to zabieg leczniczy, którego rolą jest przywracać rekonwalescenta do stanu możliwej kondycji. Posiada ona naprawdę różne postaci i jest ściśle dopasowana do rodzaju schorzenia lub urazu. Przy niektórych przypadkach polecane bywają zajęcia na basenie, fizjoterapia, masaże, lecz z tak samo świetnym efektem stosuje się również specjalne naświetlania, jak również pozostałe formy terapii. Wszystkie zajęcia wykonywane w ramach rehabilitacji powinny przebiegać pod nadzorem wykwalifikowanego personelu. Lepiej nie podejmować też żadnych działań bez konsultacji ze specjalistą, ponieważ można sobie poważnie zaszkodzić.

Powiązane artykuły – lekarz sportowy kraków

W pewnych przypadkach pomocny jest lekarz sportowy

Jeśli mamy do czynienia z urazem powstałym podczas zajęć sportowych albo najzwyczajniej regularnie trenujemy i pragniemy mieć pewność, że wrócimy do najlepszej kondycji, przydatna będzie konsultacja z lekarzem sportowym. Specjalista, którego domeną jest opieka nad sportowcami, bez wątpienia jest w stanie tak kierować rehabilitacją, aby dała ona optymalne wyniki i pozwalała wrócić do jak najlepszej formy.

Sprawdź też – Gabinety Ortopedyczno Rehabilitacyjne w Krakowie

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,