Masz za sobą wypadek? Chcesz poprawić sprawność? Rehabilitacja jest niezbędna

Każdemu z nas może przydarzyć się wypadek. Zarówno ten samochodowy, jak i ten w pracy. Możliwe są również wypadki na nartach lub złamanie nogi na idealnie równym chodniku. Każdy wypadek może pozostawić po sobie widoczny ślad w postaci obniżonej sprawności i trudności z poruszaniem się. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się być profesjonalnie prowadzona rehabilitacja

.

piłka do ćwiczeń

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com
Rehabilitacja zawsze powinna być prowadzona tylko na polecenia lekarza. Nigdy nie wolno decydować się na nią bez poznania opinii lekarza. Powinna także być wykonywana przez specjalistę w tym zakresie. Trzeba pamiętać, że źle dobrane ćwiczenia po urazie mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Rehabilitant może podczas pracy z pacjentem stosować rozmaite akcesoria. Wśród tych najbardziej popularnych znajdują się między innymi piłki rehabilitacyjne oraz guma do ćwiczeń. Wykorzystanie takich przyrządów, jak piłki rehabilitacyjne oraz guma do ćwiczeń zwiększają możliwości, jakie podczas pracy z pacjentami posiada rehabilitant.

Źródło:

Każdy, kto udaje się na zajęcia rehabilitacyjne musi pamiętać o odpowiednim stroju. Najrozsądniej jest założyć bawełniany dres, który nie krępuje ruchów, a równocześnie nie spowoduje nadmiernego pocenia się ciała. Powinno się bowiem pamiętać, że ćwiczenia – szczególnie w pierwszym okresie po wypadku – mogą wiązać się z bardzo dużym wysiłkiem.

|L|W=194|ALT=guma do ćwiczeń]Wykonanie niektórych z nich może okazać się wielkim wyzwaniem dla osoby, która przeszła duży uraz. Z całą pewnością jednak nie wolno się poddawać ani zniechęcać. Regularnie oraz właściwie prowadzona rehabilitacja (rehabilitacja Wrocław) daje świetne efekty i w wyraźny sposób poprawia sprawność fizyczną. Dużo osób na skutek właśnie rehabilitacji powróciła do prawidłowego funkcjonowania. Bez niej byłoby to po prostu niemożliwe.

Rehabilitacja wskazana jest w przypadku większości osób, które przeszły znaczny uraz. Nierzadko jednak należy na nią naprawdę wiele miesięcy czekać. Wyjściem z sytuacji okazuje się być rehabilitacja odbywająca się w prywatnych ośrodkach. Tutaj jednak ceny potrafią być naprawdę bardzo wysokie. W konsekwencji nie wszystkich stać na prywatne zabiegi rehabilitacyjne. Należy jednak zrobić wszystko, by z zajęć rehabilitacyjnych korzystać jak najwięcej. To z ich pomocą można zapomnieć o wypadku.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,