Kreatyna – najpopularniejszy suplement na rynku – Czytaj poniższy wpis i dowiedz się jaka jest najbardziej optymalna suplementacja!

Odżywki dla sportowców wywołują złożone uczucia. Dla poniektórych to syntetyczna substancja, którą musimy omijać szerokim łukiem, dla innych – codzienne dopełnienie diety. Czym są oraz jakich skutków można wyczekiwać podczas ich zażywania? Suplementy diety dla sportowców, , to mikstury mające uzupełniać dietę, najczęściej (choć nie zawsze) w ich składzie znajdziemy substancje, które występują w ludzkim ciele czy dostarczane są wespół z pokarmem.

kulturysta

Źródło: pixabay.com

W większości wypadków mają formę proszku, tabletek albo też płynu. Trzeba pamiętać, że suplementy diety dla sportowców to nie leki, pomimo, iż czasami możemy kupić je w aptekach. W żaden sposób nie powinny być również kojarzone ze sterydami .

Poniżej parę najbardziej popularnych: Kreatyna – to najbardziej popularny suplement w sprzedaży. Występuje w ludzkim organizmie, jest syntezowana z aminokwasów oraz uzupełniana z jedzeniem, dużą jej ilość odnajdziemy między innymi w mięsie wołowym. W charakterze suplementu używana jest w celu podwyższenia siły a także masy mięśniowej. Sposób jej działania polega na podniesieniu ilości energii osiągalnej dla mięśni. Odżywka białkowa – to skondensowana forma protein w proszku. Może być wytwarzana na bazie soi, mleka, jajek, a nawet wołowiny. Oznacza to, że w procesie produkcji z danego substratu pozyskuje się prawie wyłącznie frakcje białkowe. W rezultacie dostajemy proszek, jaki zalany płynem, można rozmieszać w blenderze. Jego wypicie uzupełnia białka. Należy uprzytomnić sobie, iż białka nie budują muskułów, nie spalają także tłuszczu. By uzyskać powiększenie beztłuszczowej masy ciała, niezbędna będzie zbilansowana dieta, stosowny trening oraz regeneracja. Proteiny białkowe nie mają większej przewagi nad tradycyjnym indykiem albo chudym twarogiem. To tylko niektóre z dostępnych w aptekach odżywek.

suplementy dla sportowców

Autor: Maicon
Źródło: http://www.flickr.com

Czy suplementy diety dla sportowców są niebezpieczne? Nie. Przyjmowane w zalecanych dawkach nie powodują negatywnego działania na zdrowie (zobacz cholinex) – . Zostały przebadane oraz dopuszczone do obrotu przez GIS. W większości wypadków nie należy się ich obawiać bardziej, aniżeli kurczęcia hodowanego na antybiotykach. Należy uświadomić sobie, iż suplementy diety dla sportowców to jedynie uzupełnienie diety. Z powodzeniem większą część z nich można zastąpić naturalnym, zdrowym żywieniem. Za każdym razem, w pierwszej kolejności, musimy zadbać o należyty trening, regenerację i żywienie, a o suplementacji myśleć na samym końcu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,