Jak sobie radzić w ekstremalnych sytuacjach czyli kiedy przydać się może karta przetrwania.

W dawnych czasach prawdziwy mężczyzna zapuszczał się w lasy i dżungle, żeby zdobywać tam żywność dla swojej rodziny. Oczywiście udając się tam musiał mieć odpowiednie wyposażenie, tak żeby miał szansę na bezpieczny powrót do domu. Obecnie jesteśmy otoczeni cywilizacją, dżungla jest gdzieś daleko, co bynajmniej nie oznacza, że w codziennym życiu pewne wyposażenie nie będzie potrzebne.

Wręcz przeciwnie, co chwilę można spotkać przypadki, w jakich będzie potrzebny jakiś drobiazg lub gadżet, którym będzie można coś zrobić. Czy będzie to otwarcie puszki, odkręcenie śruby lub pomiar jakiejś długości, to nie da się zrobić tego ręcznie, i trzeba posiadać otwieracz, śrubokręt czy linijkę. Jeżeli będzie się w mieszkaniu, to nie ma problemu, bo takie akcesoria powinny się szybko znaleźć. Jeśli jednak przebywa się w terenie, to trudno wszystko ze sobą nosić, bo byłoby to po prostu mało wygodne.

Zajmują Cię gadżety? Więc bądź na czasie (http://zabudowy-samochodowe.pl/zabudowy-samochodowe/srednie/)! Dlatego musisz przeglądnąć kolejny tekst na ten temat, aby zasięgnąć bardziej dokładnych treści.

Chyba że wymienione wyżej sprzęty oraz wiele innych znajdują się w niedużym gadżecie, o rozmiarach zwykłej karty kredytowej. Sprawdź wallet-ninja.eu/.

Obóz

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com

Taki nieduży gadżecik, popularny także jako karta surviwalowa to bardzo funkcjonalne narzędzie, które posiada kilkanaście różnych funkcji. Przez to że można ją nosić przy sobie w portfelu lub kieszeni, to jest ona bardzo praktyczna, nie zajmując dużo miejsca. A jednocześnie w wielu przypadkach bardzo może być przydatna, bo wystarczy ją jedynie wyjąć i użyć. Niektórzy mówią nawet na to wielofunkcyjna karta przetrwania, bo faktycznie w trudniejszych przypadkach może uratować nawet życie. Karty przetrwania – co o nich wiesz?

Tego typu karty sprzedawane są przez liczne firmy, lecz mogą się różnić jakością. Odpowiednio zrobiona karta to ogromnie mocny, wytrzymały element ze stali, z powycinanymi wszystkimi narzędziami. Stal powinna być nierdzewna, a jednocześnie na tyle solidna, żeby karta mogła sobie poradzić w najbardziej trudnych nawet warunkach. Jeśli faktycznie by ona miała służyć jako zabezpieczenie w ekstremalnych sytuacjach, to trzeba koniecznie postawić na odpowiednią jakość i wybrać najlepszą, jaką się uda znaleźć w sklepach.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,