Garderoba na okres jesienno-zimowy

Każda pora roku ma swoje prawa także w aspekcie odzieży. Nierzadko bywa tak, że lato kończy się znienacka, a upalne dni zastępują chłody. Wraz ze zmniejszeniem długości dnia jest znacznie zimniej, a opadów znacznie więcej. Z tego powodu często zdarza się, że taki nagły „atak” jesieni generuje zwiększoną konieczność kupna nowych ubrań. Dotyczy to nie tylko osób starających się podążać za modą.

buty

Autor: Sjoerd Lammers
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczy jesienne są grubsze, a także w większości przypadków utrzymane w innych kolorach niż te popularne w lecie. Kolorowe, przykładowo jaskrawe czerwone sukienki zastępowane są ubraniami o odcieniach bardziej stonowanych ). Widać na przykład tendencję do częstego wybierania strojów w kolorach najczęściej kojarzących się z jesienią, czyli brązie, ciemnej żółci i szarościach. Zima to z kolei czas strojów z ciepłych tkanin, długich kurtek i ciekawych dodatków.

Jesienna elegancjaO każdej porze roku bywają sytuacje wymagające eleganckiego stroju. W chłodnym okresie oczywiście powinny to być rzeczy grubsze. Na przykład eleganckie czarne czółenka (wejdź na:

na obcasie nadają się jedynie na ciepłe jesienne dni, zimą zazwyczaj dozwolona jest zamiana obuwia tego rodzaju na botki w kolorze czarnym lub kozaki. Bardzo ważne, by buty te nie były ekstrawaganckie i spełniały podstawowe reguły elegancji.

Szalenie nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, by przeczytać nasz tekst. Jeżeli czujesz chęć na inne, to kliknij link szkoła języka angielskiego nowy dwór mazowiecki i przenieś się do następnej strony.

Jesienne stroje na specjalną okazję należy uzupełniać pasującymi okryciami wierzchnimi. Na odświętne okazje w przypadku obu płci powinien być to płaszcz, ponieważ kurtka uchodzi za niezbyt elegancki dodatek. Ma to szczególne znaczenie w przypadku mężczyzn, od których okazja wymaga założenia garnituru.

Na sportowo
Również fani rzeczy sportowych mogą znaleźć coś odpowiedniego na jesień i zimę. Tego typu ubrania bywają nawet cieplejsze i wygodniejsze od pozostałych. Przykładem są sportowe lub górskie kurtki, które mają elementy z polaru i posiadają specjalny system izolacji od zimnego powietrza ). Tego rodzaju rzeczy wykorzystywane są przykładowo przez narciarzy i snowboardzistów. Rozmaite firmy kojarzące się ze sportowymi butami także oferują pary na chłodniejsze dni. Na przykład obuwie zimowe Adidas są dość szeroko reprezentowane i obejmują na przykład modele ocieplane.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,