Czy warto zażywać anaboliki by zwiększyć poziom masy mięśniowej?

Świetna sylwetka bezsprzecznie jest pragnieniem dużej części naszego społeczeństwa. Kompleksy, jakie posiadamy na temat własnego wyglądu są współcześnie bardzo przeróżne. W większości wypadków posiadamy kilka bezużytecznych kilogramów, które pragniemy za wszelką cenę zrzucić.

Umięśniony mężczyzna

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej strony, najczęściej w przypadku młodych mężczyzn spostrzegamy pragnienie ukształtowania sporej ilości masy mięśniowej przy możliwie małym wysiłku. Bezsprzecznie takie zadanie już z samej definicji jest skazane na klęskę, ponieważ potrzebuje ono niesłychanie dużej dawki cierpliwości oraz nade wszystko zaangażowania z naszej strony.

W tym miejscu w szeregu przypadków pojawia się pokusa poniekąd pójścia na skróty. Statystyki klarownie nam ukazują, że z biegiem czasu coraz to większa liczba początkujących sportsmenów sięga po sterydy, aby wykluczyć niezbędność włożenia ciężkiej pracy. Wielu z nich oczywiście robi to z nieświadomości, jakie efekty może przynieść długotrwałe wykorzystywanie tego rodzaju specyfików. Czym skutkiem tego tak naprawdę są coraz chętniej stosowane sterydy anaboliczne i jakie efekty mogą spowodować?

Mówiąc krótko, ale i równocześnie treściwie sterydy to związki chemiczne, jakie są w stanie sterować anabolizmem naszego ciała. Ich nieadekwatne stosowanie może uczynić nieodwracalne skutki w naszym organizmie, w następstwie tego wskazane jest stosować je jedynie z przepisu lekarza. Często we wszelkiego typu kuracjach leczniczych wykorzystywane są sterydy, niemniej są one bezpieczne dla zdrowia.

Omawiane sterydy anaboliczne mają oczywiście na celu wzrost naszej siły, masy oraz wytrzymałości. Niemniej natomiast ich stosowanie w dużych dawkach nie jest obojętne dla organizmu. Badania (lekarz medycyny sportowej kraków) bezsprzecznie ukazują, że prowadzą one do bezpłodności, niewłaściwego działania organów a w podobny sposób w dalszej perspektywie do trwałej zmiany naszego wyglądu zewnętrznego.

jakiekolwiek opinie lekarskie ukazują sterydy anaboliczne jedynie w złym świetle, jako że wyjątkowo łatwo mogą zrujnować nasze zdrowie. Ich zastosowanie jesteśmy zobowiązani w takim razie w całości odrzucić, o ile zależy nam na odpowiednim samopoczuciu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,