Buty sąwizytówką mężczyzn. Co mówią o Twoim mężczyźnie jego buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są dziś bezwzględnie większej presji atrakcyjności wizualnej. Oczekuje się od nich troski o ciało oraz odpowiedniego stroju. Jednym z priorytetowych składników męskiego stroju są zdecydowanie odpowiednio dobrane buty.

buty sportowe

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Powinny być one przystosowane głównie do okazji, na którą się je zakłada. Przykładowo, adidasy Nike sprawdzą się w czasie spaceru, tradycyjnych spotkań towarzyskich bądź uprawiania sportu, jednak nie należy ich wkładać do eleganckiej restauracji, w jakiej obowiązuje odpowiedni strój bądź do biura, jeśli firma wymaga konkretnego dress codu.

Jednakże, buty męskie są współcześnie sprzedawane w bardzo rozbudowanym asortymencie, wobec tego niezależnie od okazji, z pewnością będzie się w stanie odnaleźć coś rzeczywiście odpowiedniego nawet dla małych chłopców (np. buty Primigi). Zastanawiasz się co wybrać? Może primigi dla Twojej pociechy?

W pierwszej kolejności, należy pamiętać, że buty męskie muszą być zawsze czyste. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pantofli, które zakłada się do eleganckich ubrań. Ich dokładne wypastowanie to oczywiście konieczność. Dzięki temu staną się one znakomitym uzupełnieniem całego stroju. Buty sportowe (siatki sportowe) też powinny być regularnie czyszczone. Na szczęście oferowany jest szereg specyfików, jakie upraszczają zachowanie czystości w tym przypadku. Sporo butów można bez problemu wyprać w pralce, jednak zanim wykona się podobny krok, najpierw należy sprawdzić metkę obuwia, na jakiej z reguły znajdują się odpowiednie wskazówki dotyczące czyszczenia.

pary butów nike

Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyzna powinien troszczyć się o własne buty i posiadać w szafie przynajmniej jedną parę butów bardziej klasycznych, które przydają się podczas określonych okazji. Dość istotne jest również stosowne składowanie butów, gdyż dzięki temu nie będą one traciły swojego kształtu. Z racji tego, że tradycyjne rozwiązania są zawsze trendy, a w przypadku mężczyzn moda nie zmienia się tak błyskawicznie, należy inwestować w obuwie doskonałej jakości, również jeżeli jego cena będzie dość wysoka. Tak buty męskie wysokiej jakości to inwestycja.

Takie buty bowiem mają możliwość posłużyć przez faktycznie wiele lat, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku ich wysoka cena okazuje się relatywnie niewielka. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup butów wyprodukowanych na specjalne zamówienie u utalentowanych rzemieślników. Jest to niezwykle kosztowna opcja, niemniej z drugiej strony bardzo opłacalna.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,